Sojusznicy w IT

Chcesz pomagać innym w świecie IT?
Super, zostałeś właśnie sojusznikiem

Jest wiele uprzedzeń, przywilejów, zamkniętych drzwi w IT.
Często nie da się ich otworzyć bez pomocy z wewnątrz.
Jeśli chcesz pomóc, jeśli interesuje Cię nie tylko własny ogródek, podejmuj małe działania dla systemowych zmian. Zostań sojusznikiem.

Diversity, czy dyskusja jest tutaj potrzebna?

Co roku powracam do tematu i co roku jest on aktualny. Tym razem większy zbiór przemyśleń a także rad co zrobić aby IT nie było tak zamkniętym środowiskiem jak bywa teraz.
Przeczytaj wstęp i trochę o tym jak temat wygląda w Polsce

Diversity, Inclusion, Equity

Różnorodność to nie tylko poprawianie statystyk zatrudnionych pracowników. To także wspieranie ich w pracy i dbanie o sprawiedliwość.
Przeczytaj więcej w poście Sojusznicy w IT: Diversity, Inclusion, Equity

Diversity puzzle image

Przywileje

Mówiąc o różnorodności i sprawiedliwości społecznej musimy też powiedzieć o przywilejach. Moja lista 60 przywilejów przystosowana do warunków polskich.
Przeczytaj i sprawdz jak wiele przywilejów masz, mimo że ich nie zauważasz.
Sojusznicy i IT: Przywileje

Sojusznicy

Możesz robić małe rzeczy, które polepszą nasz światek IT.
O typach zachowań i historiach z nimi powiązanymi możesz poczytać w artykule o sojusznikach. Wykorzystaj swoje przywileje i zostań sojusznikiem.

minion knight

Sprzymierzeńcy czy rycerze

Działasz na rzecz mniejszości? To wspaniale, ale pamiętaj aby starać się o zmiany systemowe bardziej niż o pojedyncze akcje na rzecz indywidualnych osób. Czytaj więcej w artykule o rycerzach.

Sojusznicy w IT

Nie chodzi o statystyki Diversity. Chodzi o poczucie sprawiedliwości. Przywileje są różne i są związane z pewną grupą społeczną nie osobą. Ale jeśli należysz do grupy z przywilejami - możesz się nimi podzielić.
Nawet małe kroki mogą doprowadzić do zmian systemowych. Ale trzeba podejmować te małe kroki aby coś się wydarzyło, samo się nie zrobi.
Bądź sojusznikiem. Działaj.


Sojusznicy to bardzo szeroki temat. Pisanie o tym temacie zabiera sporo czasu. Jeśli chcesz czytać więcej zostaw maila aby dać motywację autorowi. Może powstanie z tego nawet książka, jeśli tylko pojawi się zapotrzebowanie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapisz się: